KOCIĘTA - MIOT I            © kopiowanie zdjęć i treści bez zgody właściciela hodowli ZABRONIONE.


 

GALERIA "NASZE MIOTY"
miot C, miot D, miot E, miot F, miot G, miot H, miot I, miot J, miot K 


Kocięta z miotu L prowadzą w sobie linie angielskie, ich mama Beauty, jest córką kocura urodzonego w Wielkiej Brytanii Moorkatz Smirnoff Blue (rodowód) importowanego później do Rosji do hodowli Bastet a Tet.

Celem importu Beauty był powrót do dawnej budowy kota brytyjskiego, czyli dużych masywnych kotów.

W Polsce, oraz częściowo również w Europie wiele hodowli „postawiło” na kompaktowość, okrągłość i jasny kolor futra, zatracając przy tym masę i wielkość.

Rozpoczynając swoją przygodę z kotami brytyjskimi przed 13 laty widziałam właśnie duże dorodne osobniki, pamiętam z wystaw zagranicznych (wówczas jeszcze jako zwiedzający a nie hodowca), przeogromne miśki najczęściej w kolorze niebieskim bądź liliowym, do takiej właśnie pierwotnej budowy kota Brytyjskiego chciałabym powrócić, zdając sobie jednocześnie w pełni sprawę, że kocięta, w których żyłach płynie angielska krew będą o ciemniejszym kolorze futerka i być może w wieku kocięcym o nieco większych uszkach, a w wieku 3 – 4 mc nie będą jeszcze,aż tak okrągłe. Cóż …. coś za coś.

Kilku odważnych i doświadczonych hodowców w Polsce sprowadziło bądź wprowadziło do swojej hodowli linie angielskie kotów Brytyjskich, wiedząc, że na chwilę obecną takie kocięta i koty nie mają jeszcze zbyt wielkiej szansy na BOS-y, BIS-y czy BOB-y Jednak tym większa satysfakcja z własnej pracy hodowlanej, jeśli urodzi się doskonały przedstawiciel rasy niosący linie angielskie a posiadający własny przydomek.

Młode, mniej odważne hodowle, sprowadzają co prawda z zagranicy nowe koty, powielają jednak ciągle te same (aczkolwiek piękne) linie.

Mamy nadzieję, że nasze „perełki” z miotu L w pełni spełnią nasze oczekiwania i wyrosną na takie koty, których wygląd w wieku dorosłym z zachwytu będzie zapierał w piersi dech.

Kocięta z tego miotu będą ponownie wychowywały się nie tylko w towarzystwie innych kotów, ale również w towarzystwie naszego (przygarniętego ze schroniska) pieska – Tessy.

Ze względu na niekomercyjny charakter naszej hodowli, nasze kocięta są wychowywane bardzo starannie w centralnej części naszego domu, bez separacji typu poddasze czy osobne pomieszczenia, są karmione w dużej części w sposób naturalny mięsem wołowym z suplementami diety, suchą karmą firmy Grau oraz bardzo wysoko gatunkowymi produktami mięsnymi w puszkach (jagnięcia, kaczka, królik), bez konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku.

Do rozrodu dopuszczamy tylko i wyłącznie koty przebadane w kierunku, kociej białaczki (FeLV), niedoboru immunologicznego (FIV), wielotorbielowatości nerek (PKD), przerostu mięśnia sercowego (HCM), oraz wybiórczo niektóre osobniki również w kierunku FIP (z wynikiem 1:25., czy 1:100) a jeśli dodatkowo nasze koty potrafią sprawdzać się na wystawch i zachwycać sędziów tym większa nasza radość.

Zachowujemy sobie prawo do wczesnej kastracji kociąt nie przeznaczonych do hodowli.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej o małych L – kach, napisz lub zadzwoń

 


ZAKUP KOCIAKA Z NASZEJ HODOWLI

  

ZAPRASZAMY DO NASZEJ KSIĘGI GOŚCI ! -